Blog

Dövme Sedye Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

dovme sedye secimlerinde dikkat edilmesi gerekenler

Dövme işlemleri genellikle omuz ya da sırt bölgesi için tercih edilen işlemlerdir. Bu bölgelere rahat bir şekilde dövme yapılmasının sağlanması açısından kişilerin yüz üstü yatmaları gerekir. Bu sayede hem dövme yaptıran kişi kendini daha rahat hisseder hem de dövmeci rahat bir şekilde çalışmalarını sürdürebilir.

Dövme sedyeleri aynı masaj masalarında olan özelliklere sahiptir. Dövme sedyesi yüz koyma kısmında yüz deliği yer alır. Sırt üstü yatılması gereken sedyelerde ise sırt kısmı hareketli olan ürünlerden meydana gelir. Dövme sedye çeşitleri çok fazla olduğu için dövme sanatçılarının stüdyo ihtiyaçlarına uygun olan ürünleri tercih etmeleri önemlidir.

Dövme sedyeleri çoğunlukla çift hareketli parçalardan meydana gelir. Bu ürünlerin hem ayak hem de baş bölümlerinin hareket etme özelliği bulunur. Bunun yanında istenen açıda rahat bir şekilde ayarlanma özelliği bulunduğu için dövme yaparken kişilerin istenen pozisyonda bulunmasına yardımcı olur. Bu ürünlerin yatak kısımlarında anti bakteriyel malzeme kullanılmıştır. Bu sayede kişilerin enfeksiyon kapması gibi bir durum söz konusu olmaz. Leke tutmaz özelliğinden dolayı kolay bir şekilde temizlenir. Böylece dövme işlemleri hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmiş olur.

Dövme Sedyesi Kullanım Avantajları Nelerdir?

Dövme stüdyolarında, dövme sedyelerinin bulunması oldukça önemli bir konudur. Dövme yapılacak yere bağlı olarak uzanarak işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekebilir. Dövme oldukça titizlik gerektiren bir işlem olduğu için seçilen ekipmanlarında işleme uygun olması gerekir. Bu nedenle dövme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde dövme sedyelerinin bulunması önemli bir konudur.

Dövme salonları kalabalık mekanlar olduğu için günün her saati dövme uygulamaları gerçekleştirir. Bu uygulamalar vücudun farklı alanlarına yapılabilir. Bu işlemlerin tamamının hijyenik ve sağlıklı ortamlarda gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. Firmamızdan tercih ettiğiniz dövme sedyelerinin leke ya da kir tutma özelliği bulunmaz. Bu nedenle temizlikleri çok kolay bir şekilde gerçekleşir.

  • Dövme sedyelerinin kir tutma özelliği bulunmadığı için işlemlerin ardından temizlikleri kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu şekilde enfeksiyon ya da hastalık gibi istenmeyen durumların önüne geçilmiş olur.
  • Dövme işlemleri kişilerin tercihine göre vücudun farklı bölgelerinde gerçekleştirilir. Bu işlemlerde az da olsa acı hissi duyulabilir. Sedye üzerinde rahat bir pozisyon olan kişilerin acısı daha hafif olacaktır.
  • Dövme işlemi zor ve hassas bir işlemdir. Bu nedenle dövme yaptıran ve dövme yapan kişilerin kendilerini rahat hissetmesi gerekir. Dövme yaptıran kişilerin rahat bir pozisyonda olması dövmecilerin de rahat hareket etmesine imkan tanır.
  • Hata ya da yanlışlık yapma olasılıkları sedyeler sayesinde en aza indirilir. Farklı modellerdeki dövme sedyelerimiz içerisinden ihtiyacınıza uygun olanları rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Doğru Dövme Sedyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dövme sedyesi modelleri dövme işlemleri için özel olarak tasarlanır. Dövme yapım işlemleri çok hassas işlemler olduğu için tercih edilen stüdyo ürünlerinin de uygun olması gerekir. Dövme yapımında dövmeciler çalışmalarını incelikle sürdürür. Dövme sedyeleri de çalışmaların rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi adına tasarlanmıştır.

Bu ürünler dövme işlemi boyunca kişilerin hareketsiz bir şekilde durmalarına olanak sağlar. Bunun yanı sıra kişilerin uzun bekleme sürelerinde kendilerini rahat hissetmelerine de vesile olur. Dövme sedyelerinin vinil özellikleri ve sünger yapısı sayesinde hijyenik ve kolay temizlenebilir bir yapısı vardır. Bunun yanında sık bir görünümleri olduğu için stüdyoda güzel bir görünüme sebep olur. Dövme sedyelerinin doğru şekilde üretilmesi ve ihtiyaçları karşılayacak nitelikte olması önemli konular arasında yer alır. Bu ürünlerin ayarlanabilir özellikleri sayesinde hem müşteriye hem de dövmeciye uygun bir şekilde ayarlanması mümkündür. Bu da vücutta tüm alanlarda rahat bir şekilde çalışılmasına olanak sağlar.

Dövme sedyeleri, dövme yapım aşamasında dövme ekipmanlarının kolay bir şekilde tutulabilmesine uygun olarak üretilir. Üretim süreçlerinde kullanılacak ekipmanların bilinmesi sedye tasarımlarının çok daha avantajlı olmasını sağlar. Bu ürünlerimiz sayesinde dövme işlemi sırasında ekipmanlarınızın dağılmasını engellemiş olursunuz. Dövme sedyeleri gün içerisinde pek çok kişi tarafından kullanılır. Bu nedenle bu ürünlerin kolay temizlenir bir yapısının olması önemlidir. Sedyelerimiz kolay temizlenebilme özelliğinden dolayı oldukça hijyenik ürünlerdir. Özel kaplamaya sahip dövme sedyelerimiz ile sağlıklı dövme stüdyo ekipmanları almış olursunuz.

İyi Bir Dövme Sedyesinin Ne Gibi Özellikleri Olmalıdır?

Firmamız bünyesinde farklı modellerde ve özelliklerde çeşitli dövme sedyeleri bulunur. Kaliteli olmalarının yanında fiyatları da oldukça uygundur. Bu ürünlerin kendilerine özgü farklı özellikleri olabilir. Bazı ürünlerimizin baş kısımları katlanabilme özelliğine sahipken bazılarında ise yüz koyma yerleri bulunur. Özellikle yüz üstü yatarak yapılan dövmeler için yüz koyma bölümleri olan sedyeler çok avantajlıdır.

Dövme salonlarının genelinde hijyen önemli bir konudur. Dövme işleminde kullanılan eşyalara pratik bir şekilde ulaşılabilmesi önemlidir. Bunun yanında sedye modellerinin bir kısmında alt bölümünde havlu asmak için aparatlar yer alır. Bazı modellerde ise dövme aparatının konulabilmesi için alt kısımlarında ızgara bölümü yer alır. Bazı sedye modelleri sabit bir şekilde durup hareket ettirilemezken bazılarının hareket etme özellikleri bulunur.

Related Posts