Blog

Güvenilir ve Kaliteli Dövme Stüdyo Ekipmanları

guvenilir ve kaliteli dovme studyo ekipmanlari

Dövme, çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından ilgi gören ve dikkat çeken bir sanattır. Dövme sanatı zaman içerisinde daha hijyenik koşullarda yapılmaya başlamıştır. Bunun yanında kullanılan teknikler de zamanla değişerek bugünkü halini almıştır. Günümüzde dövme yapılırken teknolojik cihazlardan faydalanılır. Dövmenin düzgün ve kaliteli olabilmesi açısından bu cihazlar son derece önemlidir.

Ekipmanların kaliteli ve güvenilir olmaması dövme yaptıran kişi kadar dövme sanatçısının da zor durumda kalmasına neden olur. Bu sebeple bu ekipmanlar tercih edilirken kaliteli olmalarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Firmamızdan dövme ile ilgili tüm kaliteli ve güvenilir ekipmanları satın alabilirsiniz.

Dövme Stüdyosunda Bulunması Gereken Ekipmanlar Nelerdir?

Dövme sanatı, özellikle son birkaç yıl içerisinde daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Bazı kişiler kendileri için bir anlamı olan figürleri yaptırmayı tercih ederken kimisi de sadece hoşuna gittiği için dövme yaptırmayı tercih edebiliyor. Dövme sanatçısı için iğne ve mürekkep olmazsa olmaz malzemeler. Bunların kaliteli olması da oldukça önemli bir konu. Dövmecilikte teçhizat ve ham maddeye önem verilmesi kalite ve sağlık açısından da oldukça önemli.

Dövme stüdyosunda ihtiyaca yönelik olarak çeşitli dövme ekipmanlarının bulunması gerekiyor. Dövme ekipmanlarının eksik olması yapılan dövmede eksiklikler olmasına neden olurken bunun yanında dövme sanatçısına olan güvenin de azalmasına neden oluyor. Bu nedenle bu tarz sorunların yaşanmaması adına dövme sanatı için kullanılacak ekipmanların eksiksiz olması oldukça önemlidir.

Dövme Koltuğu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Dövme koltuğu, dövme işleminin daha rahat bir şekilde yapılması açısından oldukça önemlidir. İşlem esnasında dövme yaptıracak olan kişiler uzun bir süre koltukta oturacağı için rahat etmek isteyecektir. Bu nedenle dövme koltuklarının müşterilerin kendilerine rahat hissetmelerine uygun olması son derece önemli bir konudur. İşlemi yapan ve yaptıran açısından dövme koltuğunun rahat olması gerekir.

  • Dövme işlemi esnasında pek çok malzeme kullanılır. Bu nedenle malzemeleri koyabilmek açısından dövme koltuğu altında küvet şeklinde aparat bulunması son derece önemlidir. Bu şekilde dövme sanatçıları dövmenin şekline göre rahat bir şekilde hareket edebilir ve pozisyon alabilirler.
  • Sırt ve ayak kısımları manuel bir şekilde hareket edebilmelidir. Bu şekilde koltukta oturan kişinin yüksekliğini ayarlamak daha kolay olur.
  • Dövme işlemi hijyenin yüksek safhada olması gereken işlemlerdir. Bu nedenle de dövme koltuklarının antibakteriyel özellikte olması önemli bir konudur. Koltuk kumaşının kolay temizlenebilir, leke tutmaz gibi özellikleri bulunmalıdır.
  • Koltuğun yan kısımlarında da kol dayama aparatları bulunmalıdır. Baş kısmında da kişilerin başını yaslayabilecekleri bir minder bulunmalıdır. Bu şekilde dövme yaptıran kişiler kendilerini daha rahat hisseder.

Tüm bu özelliklere sahip dövme koltuklarını firmamızdan temin edebilirsiniz.

Dövme Koltuğu Seçimi Neden Önemli

Dövme koltuğu ile dövme yapma aşamasında konforlu bir alan yaratmak mümkün olur. Bu açıdan oldukça önemli bir dövme stüdyo ekipmanıdır. Bu koltukların dövme yaptıran kadar dövme yapan kişiler açısından da rahat olması gerekir.

Dövme işleminde iğne ucu ile çeşitli figürler deri üzerine işlenir. Bu nedenle bu işlem sırasında dövme yaptıran kişilerin hareket etmemesi son derece önemli bir konudur. Kaliteli ve güvenilir bir dövme koltuğu sayesinde bu tarz istenmeyen durumların da önüne geçilebilir.

Bu koltuklarda steril titizliğin de sağlanması oldukça önemlidir. Güzel ve temiz bir dövme yaptırmanın yanında ekipmanların ve ortamın hijyenik olması da son derece önemlidir. Dövme koltuklarının kılıfının antibakteriyel özellikte, kir ve leke tutmaz olması önemlidir.

Stüdyonuza dövme koltuğu almaya karar verdiyseniz bunun için stüdyonuza uygun büyüklükte olan modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanında kişiler kendi ihtiyaçlarına uygun olan modelleri de tercih etmeye özen göstermelidir.

Profesyonel Dövme Stüdyo Ekipmanları

Dövme sanatçıları profesyonel hizmet vermek istiyorsa ekipmanlarını da profesyonel ürünlerden tercih etmelidir. Bir dövme stüdyosunda bulunması gereken çeşitli ekipmanlar bulunur. Bu ekipmanların tamamının hijyen kurallarına uygun olması ve dövme yaptıran kişiler açısından konforlu olması son derece önemlidir.

Dövmeciler çalışmalarını sürdürürken kullanacakları ürünlerin elinin altında olması önemlidir. İğne çeşitleri, renkli serum ürünleri gibi çeşitli ürünler için dövme masası kullanılması gerekir. Bu masalar sayesinde dövme sanatçıları çok daha rahat bir şekilde çalışmalarını sürdürebilirler.

Dövme kol sehpası da dövme stüdyolarında bulunması gereken ürünler arasında yer alır. Bu kişilerin dövme yaptırırken kollarını daha rahat bir şekilde dayamalarına yardımcı olur. Dövme kol sehpası kolay bir şekilde temizlenebilme özelliğine de sahiptir. Ayarlanabilir bir ürün olduğu için kullanımı oldukça rahat olan bir üründür.

Dövme sandalyesi ürünlerimiz ürünlerimizin tamamında olduğu gibi %100 yerli üretimdir. Dayanıklı ürünler oldukları için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ayak kısımları geniş ve sağlamdır. Oturum kısmı kişilerin kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olur. Sessiz hareket etmesinin yanında parke çizme özelliği de bulunmaz. Bunun yanında firmamızdan almış olduğunuz ürünler için yedek parça teminimiz de bulunur.

Related Posts