Blog

Dövme İğnesi ve Kartuş Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

dovme Ignesi ve kartus secimleri nasil olmalidir

Deneyimli dövme sanatçıları için bile dövme malzemeleri seçimi sıkıntılı bir durum olabilir. Dövme malzemesi seçimlerinin dikkatli bir şekilde yapılması ve kaliteli malzemelerin tercih edilmesi son derece önemli bir konudur. Piyasada pek çok dövme malzemesi yer alır. Dövme sanatçılarının bunlar arasından ihtiyaçlarına uygun ürünleri temin etmeleri önemli bir konudur. Dövme sanatçıları iyi olsalar bile seçecekleri ürünler yaptıkları dövmelerin kalitesini doğrudan etkileyecektir.

Dövme malzemeleri içerisinde tüpler, iğneler, mürekkep, kulplar, makine, şablonlar, güç kaynağı gibi ürünler yer alır. Dövme malzemelerinin doğru bir şekilde tercih edilesi eserlerin daha kaliteli görünmesine yardımcı olur. Bu da müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından son derece önemlidir.

Dövme İğne Çeşitleri Nelerdir?

Dövme yapmak için kullanılan çeşitli iğneler vardır. Bunlar;

  • Düz
  • Magnum
  • Yuvarlak
  • Turbo
  • Gölgelendirici şeklindedir.

Bunun yanı sıra dövme yapımında kullanılan dövme iğnelerinin işin kalitesinde doğrudan etkisi vardır. Dövmeler için kullanılan dokulu iğneler, böcek iğneleri, kartuş iğneleri gibi malzemeler de yer alır. Dövme malzemeleri, iğne ve kartuş seçimlerinde dövme sanatçısının bu ürünleri kullanacağı yere uygun olarak doğru bir şekilde tercih etmesi son derece önemli bir konudur.

Bazı iğne çeşitleri astar ve gölgelendirme işlemlerinde çok daha başarılıdır. Fırça gibi işler için düz dövme iğnelerinin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır.

Bunların yanı sıra dövme yapımı aşamasında iğne boyutlarına da özen gösterilmesi gerekir. Küçük boyutlu olan dövmeler için astar kullanımı daha uygundur. Daha büyük boyutlardaki dövme yapımları için gölgelendirme iğneleri daha çok iş görür. Doğru iğne tipi seçimi tasarımların daha kaliteli görünmesine yardımcı olacaktır.

Dövme Malzemeleri Arasından Dövme Mürekkebi Seçiminin Nasıl Olması Gerekir?

Dövme malzemeleri içerisinden dövme mürekkebi seçimine dikkat etmek oldukça önemli bir konudur. Çoğu dövme sanatçısı bunun için tam set almayı daha uygun görür. Bu şekilde farklı renkler ile daha geniş bir aralıkta stil çalışmaları gerçekleştirmek mümkün olur. Bunun yanı sıra dövmecilerin mürekkep çeşitliliğinin fazla olması farklı taleplerin karşılanmasına da imkan tanır. Bu da daha fazla müşteri elde etmek açısından son derece önemli bir konudur.

Dövme mürekkebi seçimlerinde bu ürünlerin farklı kıvamlarının olabileceğinin göz önünde bulundurulması gerekir. Yeni renk tüpleri oldukça canlı olurken, eski renk tüpleri çok fazla canlı olmayabilir.

Dövme Koltuk Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Dövme işlemi günümüzde çok fazla popüler olmuştur. Bu nedenle dövmecilerin dövme malzemesi seçimlerinde dikkatli olması gerekir. Dövme yaptırırken dövme koltuklarının rahat olması hem dövmeci hem de dövme yaptıran kişi açısından önemli bir konudur. Bu işlem esnasında iki tarafın da kendini rahat hissetmesi gerekir.

Yeni bir dövme stüdyosu açacak ya da dövme stüdyosunda bulunan koltuğu değiştirecek kişilerin koltuk seçimlerinde bazı kriterlere özen göstermesi gerekir. Koltukların hareket edebilir özellikte olması önemli bir konudur. Dövme yaptıran kişinin durduğu pozisyona göre koltuğun rahat kullanımının olması gerekir. Firmamızın satışını yapmış olduğu dövme koltukları son derece rahat özellikleri ile dikkat çeker. Farklı renk ve model seçenekleri arasından stüdyonuza ve çalışmalarınıza en uygun koltukları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dövme koltuklarımızın tamamı kullanış açısından hem rahat hem de son derece konforlu ürünlerdir.

Dövme koltuklarının manuel olarak ayarlanabilir özelliklerinin bulunması gerekir. Bu koltuklar hem yatar şekilde hem de otururken rahatlıkla dövme yapılmasına imkan tanır. Bu ürünler uzun yıllar kullanılan ürünler olduğu için kaliteli koltuk modellerinin tercih edilmesi son derece önemlidir. Koltuklarımızın anti bakteriyel özelliği bulunur. Kir tutmaz özelliğinden dolayı temizliği de son derece kolaydır. Bu sayede dövme sanatçısının hijyenik olarak çalışmasına olanak sağlar. Dövme koltuklarının fiyatları ürünlerin özelliklerine ve modeline bağlı olarak değişiklik gösterir.

İyi Bir Dövme Koltuğunun Özelliği Nasıl Olmalıdır?

Dövme koltuğu seçimlerinde bazı kriterlere dikkat etmek oldukça önemlidir. Dövme koltuğu için bazı özelliklerin olması gerekir.

  • İyi bir dövme koltuğunda kol koymak için aparat bulunmalıdır. Kol bölgesi kişilerin dövme yaptırmak için en çok tercih ettiği bölgelerden biridir. Bu nedenle dövme koltuğunda kol koymak için aparat bulunması işlerin çok daha kısa sürede ve rahat bir şekilde yapılmasına olanak tanır.
  • Dövme işlemleri dövmenin boyutuna bağlı olarak uzun süren işlemlerdir. Bu nedenle koltuk süngerlerinin kişileri rahatsız etmeyecek şekilde birinci kalite süngerlerden imal edilmesi gerekir.
  • Müşterinin kendini rahat hissetmemesi dövme işleminin çok daha zorlu ve yorucu olmasına neden olur. Bunun yanında işlem ne kadar güzel olursa olsun müşteri sizden memnun kalmayacaktır. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak dövme koltuklarının kaliteli olmasına özen gösterilmelidir.
  • Sünger ve kumaşların kaliteli yapıda olması koltuğun daha uzun süreler yıpranmadan kullanılmasına olanak sağlar. Bu da sürekli olarak dövme stüdyo ekipmanları için para harcanmasının önüne geçer.

Firmamız dövme koltukları son derece kaliteli yapıları ile uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Bu koltuklar hem müşterilerin hem de dövme sanatçılarının kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Related Posts