Blog

Dövme Lambalarının Dövme Yapımındaki Önemi

dovme lambalarinin dovme yapimindaki Onemi

Vücudun çeşitli bölgelerinde dövme işlemi gerçekleştirilirken dövme yapılan alanların dövmeci tarafından iyi bir şekilde görülebilmesi için lokal olarak aydınlatılması önemlidir. Bu bağlamda dövme stüdyoları için dövme lambası son derece önemlidir. Dövme lambası çeşitlerinin farklı modelleri ve bu modellerin de farklı özellikleri bulunur. Bu ürünlerin sabit ayaklılarının yanında tekerlekli ayaklı modelleri de bulunur. Kullanılacak alana göre dövme lambalarının özellikleri incelenerek doğru tercihlerin yapılması son derece önemlidir.

Çoğu insan güzel anılarının vücudunda yaşaması için dövme yaptırmayı tercih eder kimi de sadece beğendiği figürleri vücudunda görmek ister. Hangi dövme yapılacak olursa olsun kişilerin öncelikle doğru stüdyolar tercih ederek hijyenik ortamlarda bu işlemleri gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

Dövme işlemlerinde pek çok ekipman bir arada kullanılır. Kullanılan ekipmanların kaliteli ve hijyenik olması önemli bir konudur. Dövme lambaları da dövme ustalarının kullanması gereken önemli ürünler arasında yer alır. Bu lambalar dövmecilerin dövme detaylarını işlerken alanı net bir şekilde görmesine olanak tanır. Doğru ışığın olmadığı alanlarda yapılan işlemler ile ilgili çeşitli riskler meydana gelebilir. Bunların önüne geçmek adına dövme lambası kullanımı son derece önemli bir konudur. Firmamız üzerinden birbirinden farklı dövme lambası modellerini satın alabilirsiniz.

Kaliteli Dövme Lambaları Modelleri

Dövme lambaları dövmecilik mesleği ile uğraşan kişilerin bulundurması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra dövme lambalarının üretildiği malzemeler ve özelliklerine bağlı olarak fiyatlarında da değişiklikler meydana gelebilir. Tasarımları bakımından dört ayaklı, beş ayaklı ya da sabit ayaklı dövme lambası çeşitleri bulunur. Sabit ayaklı olan dövme lambaları en çok tercih edilen modellerden biridir.

Dövme lambalarının baş kısımlarının da ayarlanabilir özelliklerde olması önemli konulardan biridir. Bu sayede dövme sanatçıları lambayı kendine göre ayarlayarak dövme işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Dövme sanatı ile uğraşan kişilerin dövme lambası dışında farklı çeşitli ekipmanlara da sahip olması gerekir. Dövme yatağı, dövme sehpası, dövme koltuğu, pansuman sehpası, dövme stüdyolarında bulunması gereken ekipmanlardan bazılarıdır. Bu malzemeler dövme sanatçılarının işlerini kolaylaştırma özelliğine sahiptir.

Dövme stüdyolarında yapılan dövmelerde vücudun dövme yapılan bölgelerine ince işçilik ile dövme işlemleri gerçekleştirilir. Bu nedenle dövme lambası modelleri seçimlerinde dikkatli olmak önemli bir konudur. Seçilen lambaların aydınlatma görevini en iyi şekilde yerine getirdiğinden emin olmak gerekir. Bu nedenle ışık huzmesinin yayan bölümün hareketli yapıda olmasına dikkat edilmesi önemlidir. dövme lambalarının spiral hareketli başlıklarının bulunması oldukça önemlidir. Bu sayede lamba hareket ettirilmeden ışığın her yöne hareket ettirilmesi sağlanabilir. Dövme lambaları gövde kısmı paslanmaz malzemeden üretildiği için uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Bu lamba modelleri kendi aralarında kendi aralarında sabit, hareketli, büyüteçli gibi ayrılır. Dövmecilerin bunlar arasından ihtiyacına uygun olan modelleri tercih etmesi önemlidir.

Dövme Lambalarında Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Tekerlekli sistemlere sahip olan sövme lambaları istenen yere kolay bir şekilde hareket ettirilebilir. Sabit olan modeller ise tablalı şeklinde de isimlendirilir. Bu modeller yuvarlak sac ayaklardan üretilir. Aydınlatma sistemlerinin hareket etmesini istemeyen dövmeciler sabit ayaklı modelleri kullanmayı tercih eder.

Büyüteçli olan lamba modellerinde aydınlatma led ışık ile sağlanır. Bunlar içinde ayaklı ve sabit modeller bulunur. Firmamızdan ihtiyacınıza uygun dövme lambası modellerini tercih edebilirsiniz.

Dövme işlemleri ince işler olduğu için işlemlerin doğru ışık altında gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir. Dövme lambası kullanımında farklı seçenekler oldukça fazladır. Makine üzerine takılıp kullanılan portatif aydınlatma ürünleri de bulunur. Dövme lambası özellikleri dövme yapımında avantaj sağlama özelliğine sahiptir.

  • Dövme lambalarının çalışılan alanda gölge oluşturmaması gerekir. Burada ışık kaynağının güçlü bir özelliği olmalıdır.
  • Portatif yapıda olan dövme lambaları dövmecilerin işlerini daha hızlı bir şekilde yapmasına yardımcı olur.
  • Bu lambaların kafasının yön değiştirme özelliği bulunduğu için dövme işleminde her yönden ışık alınmasına olanak sağlar.
  • Led ışık kaynaklı olan ayaklı lambalar en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Bu lambaların uzun güç kabloları bulunduğu için son derece avantajlıdır. Kablonun kısa olması durumla her yöne çekilmesinde sıkıntılar meydana gelir. Bu nedenle bu konulara dikkat edilmesi önemlidir.
  • Her yöne çevrilerek kullanılabilen lambalar dövmeciler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.
  • Gövdesi alüminyum ya da paslanmaz çelikten üretilen bu lambalar uzun süre sorun çıkarmadan rahatlıkla kullanılabilir.

Dövme Lambası Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Dövme günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Dövmelerinin başarılı şekilde uygulanabilmesi adına dövmecilerin ekipmanları arasında dövme lambaları da bulunmalıdır. Dövme işlemi için özel üretilen dövme lambaları sayesinde dövme yapılan alanın daha rahat bir şekilde görüntülenmesi mümkün olur.

Dövme lambalarının farklı boylarda ve desenlerde modelleri vardır. Dövme sanatçıları kendileri için en kullanışlı olacak dövme modellerini tercih etmelidir. Bu sayede dövme uygulamaları çok daha rahat ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Related Posts