Blog

Dövme Paravanı Kullanım Alanları

dovme paravani kullanim alanlari

Dövme günümüzde genç yaşlı pek çok kişi tarafından tercih edilen uygulamalardır. Dövme stüdyolarında aynı anda birden fazla dövme işlemi yapılabilir. Ortamdaki diğer kişiler tarafından dövme yaptıran kişinin görünmemesi açısından dövme paravanı kullanımı önemlidir. Dövme paravanları iki ya da üç kanatlı şekilde üretilebilir. Paravan ürünlerimizin farklı modelleri arasından stüdyonuza uygun olanları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Genellikle sağlık birimlerinde kullanılan paravanların dövme stüdyolarında kullanılması da önemli bir konudur. Dövme paravanları, dövme stüdyolarında bulunması gereken önemli ekipmanlardan biridir. 2, 3 ya da 4 kanatlı olarak üretimi mümkündür. Ortada yer alan kanat kısımlarında sabit ayaklar kullanılır. Katlanır ayak kısımlarında ise tekerlekli ayak kullanımı tercih edilir.

Dövme paravanları katlanır özellikte olduğu için kolay bir şekilde şekillendirmek ve kullanılmadığı zamanlarda katlayarak yer kaplamasını önlemek mümkün olur. Dövme stüdyolarında, dövme sedyeleri ve dövme masaları kadar dövme paravanları da son derece önemlidir. Yerli olarak üretmiş olduğumuz dövme paravanları son derece kullanışlıdır. Kaliteli malzemelerden üretmiş olduğumuz paravanlar uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Dövme Paravanı Kullanımı Neden Önemli?

Dövme yaptırma işlemleri günümüzde son derece popüler olan işlemler arasında yer alır. Dövme işlemi vücut derisi üzerine çeşitli figürlerin iğneler yardımı ile işlenmesidir. Teknolojik gelişmeler sonucunda dövme malzemeleri ve ekipmanlarında da gelişmeler yaşanmıştır.

Dövme yaptırma aşamalarında dövmecilerin ve dövme yaptıran kişilerin bazı kurallara uygun şekilde bu işlemleri yaptırması önemlidir. Dövme yapılan alanın temiz olması önemli bir konudur. Bunun yanı sıra enfeksiyon gibi durumların söz konusu olmaması açısından dövme ekipmanlarının da hijyenik olmasına özen gösterilmelidir.

Dövme yapım aşamasında kullanılan ürünlerin tek kullanımlık olmasına özen gösterilmelidir. Kullanılan aletlerinde steril yapıda olması önemli bir konudur. Bu sayede enfeksiyon gibi durumların da önüne geçilmiş olur. Dövme paravanları, bulunduğu mekanlarda bölme oluşturmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Çerçeveli olan bu ürünler aynı ortamda birden fazla kişinin dövme yaptırmasına olanak sağlar. Dövme paravanlarının pek çok farklı seçeneği bulunur.

Dövme Paravanı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Dövme paravanları dövme stüdyolarında aynı anda birden çok kişinin dövme yaptırmasına olanak sağlar. Dövme paravanı çeşitleri stüdyo genişliğine ve özelliklerine göre tercih edilebilir. Ortama uygun olarak farklı renklerde paravan çeşitleri bulunur. Paravanlar kanat çeşitlerine göre de sınıflandırılabilir.

Paravanlar sayesinde dövme ustası ile müşteriler yalnız kalır. Mahremiyet sağlanmış olur. Bu sayede müşteriler kendilerini rahat hissederek işlemlerini daha kolay bir şekilde yaptırabilir. Stüdyo durumu ve ambiyansına uygun olarak paravan seçimleri yapılabilir. Dövme paravan avantajları oldukça fazladır.

  • Dövme paravanları dövme ustalarının rahat bir şekilde çalışmalarına olanak sağlar.
  • Bu ürünler katlanabilir özellikleri nedeniyle çok fazla yer kaplamadığı için de tercih edilir.
  • Dövme paravanlarının orta bölümlerinde bulunan ayaklar sabitken kenarlardaki ayaklar tekerleklidir.
  • Hareketli kanat sistemine sahip olan bu ürünlerin farklı alanlarda kullanımı da mümkündür.
  • Bunun yanında bu paravanlar modern görünümleri ile de ambiyansa uyum sağlar.
  • Genellikle siyah renk kullanılsa da farklı renklerin kullanımı da mümkündür.

Dövme paravanlarının farklı model seçenekleri bulunur. Bu ürünlerin özelliklerine göre fiyatlarında da değişiklik olur. Dövme işlemi incelik gerektiren bir işlemdir. Bu işlem vücudun herhangi bir yerine rahatlıkla uygulanabilir. Dövme yaptırma aşamasında dövme yaptıran kişilerin konforunun sağlanması açısından paravan kullanımı son derece önemlidir. Dövme paravanları kaliteli yapıları ile uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Dövme paravanı modelleri de değişiklik gösterir. Dövme paravanı fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bunun yanında farklı kanat sayısına sahip ürünler de bulunur. Perde yapısının düz ya da oval olması gibi özelliklere bağlı olarak da paravan fiyatları değişiklik gösterir.

Dövme Paravanı Seçimleri

Dövme paravanlarımızın tamamının gövdesi metal malzemelerden üretilmiştir. Bu sayede uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanıma olanak sağlar. Kanatlarının katlanabilme özelliği bulunduğu için kullanılmadıklarında yer kaplama gibi bir durum söz konusu olmaz. Ürünlerimizin tamamı 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir. Tekerlekleri sayesinde rahat bir şekilde hareket edebilir.

Kanatlarda kumaştan yapılmış ve çıkarılabilir özelliğine sahip perdeler yer alır. Bu sayede perdeler istenen renklerde rahatlıkla tercih edilebilir. Dövme paravanlarında çoğunlukla siyah renkli perdelere sahip olan paravanların kullanımı yaygındır. Ürünün metal aksamlarının tamamı elektrostatik boyalar ile boyanır.

Dövme stüdyolarında paravan kullanımı kalite ve güven açısından önemli bir konudur. Paravanlarımız kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. Kaliteli paravan seçimleri başta pahalı gibi gelse de uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabildiği için tekrar dövme stüdyo ekipmanları satın alınmasına gerek kalmaz.

Firmamızdan tercih edeceğiniz dövme paravanlarının pek çok avantajı bulunur. Doğru ve kaliteli ürünlerimiz sayesinde dövmeciler işlerini çok daha rahat ve kısa sürede gerçekleştirebilirler. Bunun yanında bu paravanlar sayesinde dövmeci ve dövme yaptıran kişi baş başa kaldığı için müşteriler kendilerini daha rahat hissedecektir. Müşterinin rahat olması dövme sanatçısının da kendini rahat hissetmesine yardımcı olur.

Related Posts