Blog

Dövme Koltuklarının Özellikleri Nelerdir?

dovme koltuklarinin Ozellikleri nelerdir

Dövme koltuğu, dövme yapılırken daha başarılı geçmesi açısından son derece önemli bir üründür. Bu tarz şeyler yaptıran kişiler oturdukları yerde konforlu olmak isterler. Bu sebeple dövme koltuğu rahatlığı hem dövmeci kişi hem de dövme yaptıran kişi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Dövme koltuğu, dövme işleminin malzeme sayısının fazla olduğunu düşünmek gerekirse, bu malzemeleri temin edecek ekipmanlara sahip olmak gerekir. İlk olarak dövme koltuğunun alt tarafında mutlaka malzemeleri koymak için küvet tarzında bir ekipman bulunur.

Dövme malzemeleri biraz fazla olduğundan bunun olması çok önemlidir. Sırt tarafı manuel olarak ayarlanma özelliğinde olmalıdır. Bundan dolayı dövme modeline göre istediğiniz şekli alabilmeniz  daha kolay olacaktır. Ayak kısmı da yine aynı şekilde manuel olarak ayarlanma özelliğine sahip olmalıdır.

Bu şekilde oturan kişinin ayaklarını kendiniz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hiç hareket etmeden ayar özelliği sayesinde ayak tarafı yükselebilir ve ya alçalabilir bir hale gelebilmektedir. Koltuğun döşemeleri kesinlikle antibakteriyel özelliğe sahip olmalıdır. Dövme işlemi bilindiği üzere biraz risk teşkil edebilen bir işlem olduğu için bu koltukta kullanılan kumaşın temizliği oldukça önemli bir yere sahiptir. Temizliğe uygun, leke tutmayan, kendi kendine temizlenme özelliği olan kumaşların olması çok önemlidir. Ayrıca koltuğun her iki tarafında kol koyma aparatı bulunmalıdır. Bu sayede dövme işlemi yaptıran kişi daha rahat olur. Kafa tarafında da bir kafa koyma minderinin olması da çok önemlidir.

Dövme Koltukları Nereden Temin Edilir?

Dövme koltukları estetik olarak güzel olmalıdır. Bir kozmetik ürünüdür. Kozmetik malzemeler satan yerlerde bulmak mümkündür. İnternetten de sipariş verebileceğiniz birçok yer bulunur. Ancak bu tarz ürünleri inceleyerek ve görerek almak daha avantajlı olacaktır.

Dövme Koltuğu Ne İşe Yarar?

Dövme koltukları mümkün olduğunca dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Birçok çeşidi bulunur. Dövme koltukları hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Birçok model de oturma bölümünün alt tarafında malzemeleri koymak için kullanılan 2 tane küvet ve aparatı bulunur. Bir metal sac bulunur ve bu metal saç sayesinde daha fazla sağlam olur ve görüntü açısından da estetiktir. Sırt tarafı manuel olarak kendinizin ayarlayabileceği şekildedir.  Yatma özelliği vardır. İsteğe göre dik bir hâle de getirebilir. Ayak tarafı da aynı şekilde manuel olarak ayarlanır. Oturan kişi ayaklarını hem düz olarak uzatabilirsiniz hem de isterseniz eğim verebilirsiniz.

Çekinmeyen ve bozulmayan süngerden üretilen ve üzerinde kolay temizlenen bir özelliği bulunur. Kol koyma aparatı hem sağ tarafta hem de sol tarafta bulunur. Bundan dolayı  kişi istediği kolunu rahat bir şekilde koyup, dövme işlemini gerçekleştirebilir.

Bu kol dayama aparatlarının ikisi de manuel olarak ayarlanır aşağı veya yukarıya doğru hareket etme özelliği kolaylık sağlar. Dövme için gerekli pozisyonu bulmak çok önemlidir. Ayrıca başınızı koyabileceğiniz kafa koyma minderi bulunur. Kişinin tercihine göre göre renk değişikliği yapılabilir.

Dövmeci Sandalyesi Nedir?

Dövme işlemi insanların vücutları herhangi bir yerinde farklı boyalar ile yapmış olduğu bir işlemdir. Bu vücuda motif yaptırma isteği insanlık tarihi boyunca her zaman yer almıştır. Kimi zaman savaşlarda dikkat çekmek için,  kimi zaman da kadınların güzel görünmesi için yapılan bir işlemdir.. Bu işlem günümüz de artık profesyonel olan kişiler tarafından dövmeciler tarafından yapılır. Bu işlemler yapılırken dövme stüdyoları içinde ve farklı ürünler kullanılarak yapılır. Dövmeci sandalyesi en önemli malzemelerden biridir.

Dövmeci Sandalyesinin Özellikleri

Dövmeci sandalyesi ekipmanı hem dövmeci koltuğundan hem de dövmeci taburesi göre daha farklı olan bir üründür. İkisi arasında kalan bir ürün olduğu söylenebilir. Bu ürün en çok tabure ile karıştırılmaktadır. Bu ürün de tabureden farklı olarak sırt yaslama bölümü ve tabure gibi plastik oturaktan farklı olarak rahat ve süngerimsi bir oturma bölgesi bulunur. Bu sandalyelerin oturak bölümleri 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir.

Bununla beraber,  bu ürünler en az iki yıl garanti süresine sahiptir. Dövme yaptırırken biraz seçici davranmak ve dövmeyi dövme stüdyolarında yaptırmak gerekir. Bazı merdiven altı dövme yapan yerler, insan sağlığını tehdit eder. Bu yüzden seçici davranmak gerekir. Profesyonel hizmet almak çok önemlidir.

Dövmeci Sandalyesi Fiyatları

Dövmeci sandalyesi dövme stüdyolarında en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden biridir. Bu yüzden bir mekân açılacağı zaman malzemeleri temin etmek oldukça önemlidir. Bu malzemeleri birçok yerde bulmak mümkündür. Sandalye seçimi çok önemlidir. Sandalye ne kadar konforlu olursa, ortaya çıkan sonuçta o kadar güzel olur. Dövme için gerekli şartların sağlanması ve rahatlık oldukça önemlidir.

Sandalye seçiminde kumaş yapısı da oldukça önemlidir. Kumaşın mümkün olduğunca temizliğinin kolay olması önemlidir. Buna göre seçim yapılması gerekir. Ayrıca desen ve renk seçimi de isteğe göre ayarlanabilir. Bu konuda kaliteli ve güven veren yerlerden ürünün satın alınması çok önemlidir.

Related Posts